Opinia o pożyczkach w Providencie

providentProvident Polska to jedna z najstarszych i najlepiej znanych firm pożyczkowych w naszym kraju. Na rynku polskim obecna jest już bowiem od ponad 15 lat. Można śmiało powiedzieć, że to pierwszy parabank jaki pamiętają Polacy. Przez te wszystkie lata funkcjonowania wiele się zmieniało z korzyścią także dla klienta.

Większe sumy kredytowania i pożyczki dla firm.

To teraz niewątpliwie jedne z czołowych atutów Providenta. Maksymalna kwota kredytowania dla klienta indywidualnego to nawet 7 tysięcy złotych, a dla firm do 10 tysięcy złotych. W przypadku przedsiębiorstw koszty pożyczki można zaliczyć w koszty działalności firmy. To również możliwość spłaty w tygodniowych ratach nawet przez okres 90 tygodni.

Wprowadzenie możliwości obsługi pożyczki on-line.

Co pozwala na znaczne obniżenie kosztów pożyczki. Zyskujemy bowiem ponad 5% na rocznej rzeczywistej stopie oprocentowania, a to daje nam z kolei oszczędność nawet kilkunastu złotych na wysokości tygodniowej raty, w zależności rzecz jasna od kwoty jaką pożyczyliśmy.

Wprowadzenie pożyczek dedykowanych.

Provident jako pierwszy tak wyraźnie wyciąga rękę do klienta, o którym nikt dotychczas nie pamiętał (pożyczki dla seniorów) oraz nie chciał ponosić ryzyka trudnych pożyczek (pożyczka dla zadłużonych z komornikiem)
Tak oto w skrócie można by przedstawić sylwetkę tego pożyczkodawcy. A jak widzą ją klienci?

Jak kształtują się ich opinie o Providencie? Sam Provident na swoich stronach internetowych stwierdza, że ponad 90% osób, które skorzystały z ich oferty były usatysfakcjonowane. Śledząc fora i serwisy internetowe musimy jednak nieco obniżyć ten rating. Wszyscy zadowoleni piszą o tym o czym wspominaliśmy już wcześniej. Co więc ludzie zarzucają Providentowi?

Zarzuty takie jak wszędzie.

Wysokie rzeczywiste roczne oprocentowanie sprawia, że większość niezadowolonych konsumentów zarzuca parabankom i firmom pożyczkowym lichwę. Nie omija to też samego Providenta chociaż oprocentowanie w skali roku pozytywnie wyróżnia się na tle niektórych przedstawicieli konkurencji. Dodatkowo pamiętajmy, że Provident udziela pożyczek długoterminowych w porównaniu do typowej chwilówki na okres 30 dni. Wszystkim sceptykom przypomnijmy, że Komisja Nadzoru Finansowego uznała prawo firm pożyczkowych do wyższego oprocentowania, ze względu na udzielanie pożyczek obarczonych wysokim ryzykiem.

Przyznawanie pożyczek w małych kwotach

To fakt. Ubiegając się w Providencie o pożyczkę nie musimy uzyskać pełnej kwoty. Bywa to kłopotliwe szczególnie dla ludzi zmagających się z egzekucją komorniczą. Jednak ostrożna polityka firmy świadczy o niej dobrze. Firma ta jest częścią poważnej grupy kapitałowej notowanej na londyńskiej Giełdzie i poważnie traktuje swoje interesy, podobnie jak interesy swoich klientów. Nie pożycza więcej pieniędzy niż ktoś jest w stanie spłacić.
Jeśli więc z pewnych względów bank odmówił nam pożyczki Provident to ciekawa i bezpieczna alternatywa, którą warto rozważyć.

You may also like...

1 Response

  1. luki napisał(a):

    Witam. Szukam pożyczki w wysokości 25 000 zł na okres 5 lat. Mam złą
    historie kredytową. Pracuje na czarno moje miesięczne dochody to około
    3500 zł. Pożyczkę chce przeznaczyć na spłatę komornika.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *