Lendon opinie

lendonDziś na cel bierzemy firmę pożyczkową Lendon (nie mylić z London 😉 ). Lend to angielskie słowo od pożyczać, zaś przyimek on, czyli na lub w czymś, ale także uruchamiać coś (w tym przypadku ostatnie słowo wydaje się najbardziej właściwe). Jako ciekawostkę, można więc powiedzieć, że słowo Lendon może oznaczać coś w stylu „pożyczanie uruchomione” czy nawet „funkcja pożyczania uruchomiona”.

A teraz przejdźmy do konkretów. Ile właściwie można pożyczyć w Lendon? Czy Lendon sprawdza BIK? Czy pierwsza pożyczka w Lendon jest darmowa? Te i inne kwestie zostaną poniżej rozwiązane.

Ile można pożyczyć w Lendon

W kalkulatorze na głównej stronie Lendon znajdziemy informacje, że możemy u nich pożyczyć od 100 do 3000 zł na okres od 3 do 30 dni, ale czy na pewno? Pierwsza pożyczka to zaledwie 600 zł, zaś inne – wyższe kwoty, będą mogły zostać nam udzielone dopiero w przypadku, gdy spłacimy najniższą kwotę. Wtedy firma będzie mogła się do nas przekonać i na tej podstawie pożyczyć nam w przyszłości nieco wyższe sumy. Do tego będzie się także trzeba zarejestrować na stronie firmy i założyć własne konto pożyczkobiorcy.

lendon pożyczki

prospekt reklamowy firmy Lendon

Czy pierwsza pożyczka w Lendon jest darmowa?

Tak. Nie jest to duża kwota w porównaniu na przykład do Vivusa, który pożycza do 1400 zł w formie darmowej pożyczki, jednak jak najbardziej w Lendon także można taką pierwszą darmową pożyczkę otrzymać. Jaka kwota? Do 600 zł na początek. Wtedy koszt pożyczki jest w 100% darmowy i pożyczając 600 zł oddajemy również 600 zł. Jeśli spłacanie tej pożyczki przebiegnie bezproblemowo, kolejna pożyczka może być wzięta do 3000 zł, wtedy prowizja wyniesie 810 zł, czyli ostatecznie do oddania będziemy mieli 38010 zł.

Czy Lendon sprawdza BIK?

Krążą na ten temat różne plotki. Z oficjalnych informacji można wywnioskować, że firma nie sprawdza BIK, jednak nic nie wiadomo aż do momentu złożenia wniosku. Być może firma ma dostęp do BIK (prawdopodobnie), a także do BIG, Erif, KRD i innych rejestratorów tego typu, ale nie koniecznie musi egzekwować i brać pod uwagę faktyczną ocenę klienta w tych instytucjach. Być może jest to jedynie punkt oparcia dla Lendon, jednak nie jest w 100% powiedziane, że ze złą historią nie otrzymamy pożyczki. Dlatego nie mając nic do stracenia można spróbować złożyć wniosek w Lendon.

Opinie o Lendon

Ilu klientów, tyle opinii, a te nierzadko są skrajne. Z największych błędów zarzucanych firmie, jest skomplikowany schemat zaciągania większych pożyczek (stosowany nota bene w większości firm pożyczkowych). Chodzi o pożyczanie kilku pożyczek wcześniej, aby zaciągnąć tę z najwyższego progu. Jeśli chodzi o największe plusy, to ludzie są zadowoleni oczywiście z pierwszej darmowej pożyczki i stosunkowo szybkiej odpowiedzi na wnioski.

Najlepiej przetestować firmę samodzielnie i złożyć wniosek choćby teraz. Wtedy będziemy wiedzieli w 100% czy otrzymamy pożyczkę czy też nie.

Zapraszamy do podzielenia się opiniami w tej kwestii w poniższych komentarzach.

4 komentarze

 1. Marga pisze:

  Lendon dla mnie jest sprawdzoną pożyczką, szybko daje kasę na konto, wygodnie i przede wszystkim pierwsza pożyczka jest nieoprocentowana!!

 2. Tomek pisze:

  Jestem zadowolona z pożyczki w Lendonie – rzetelnie, szybko i bez zbędnych formalności. Dla mnie to rozwiązanie niemal idealne – nie trzeba ruszać się z domu żeby dostać pożyczkę!

 3. Sopko pisze:

  Lendon to porządna firma, ma ciekawe pozyczki i całkiem wysokie! dla mnie rewelacja, a dużym plusem jest załatwianie wszystkiego online!

 4. Melka pisze:

  ja jestem zadowolona z Lendona – przed świętami mnie ta pożyczka uratowała. Teraz mam dość długi okres spłaty co daje mi mega komfort!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *