Pożyczki społecznościowe

pożyczki społecznościowePortale społecznościowe przeżywają w naszym kraju swój wielki boom. Ale okazuje się, że nie tylko w dziedzinie społecznej komunikacji ciągnie nas Polaków do nowinek. Portale social lending są obecne w naszym kraju od 2008 roku, ale dopiero od niedawna tzn. roku, może dwóch, przeżywają swój prawdziwy rozkwit. Dlaczego? Polacy dostrzegli, że to nie tylko doskonały sposób pożyczania , ale także zarabiania poprzez inwestowanie pieniędzy. Przez te wszystkie lata czołowy gracz na tym rynku-Kokos.pl wypracował metody, które zmniejszają ryzyko inwestowania, a przez to zwiększają możliwości maksymalizacji zysków.

Pożyczki społecznościowe – na czym to polega?

Tutaj pożyczysz pieniądze od prywatnych inwestorów, którzy inwestują tym chętniej, że na social lending mogą uzyskać bardzo dobrą stopę zwrotu z inwestycji. W bankach o to coraz ciężej. Przypomnijmy, że mamy najniższe stopy procentowe od lat. Zakładasz konto na portalu. Musisz poddać się weryfikacji. Dostarczasz kopię swojego dowodu osobistego, przelewasz na wskazane konto, symboliczną kwotę, aby umożliwić weryfikację także Twojego konta bankowego.

Po przejściu tej procedury możesz zakładać aukcje, czyli inaczej rzecz ujmując poprosić inwestorów o pieniądze. W takiej aukcji mówisz ile, na co oraz na jaki procent chciałbyś pożyczyć. Przedstawiasz plan w jaki sposób zamierzasz spłacić takową pożyczkę. Inwestorzy odpowiadają na Twoją aukcję i mówią na jaki procent byliby skłonni Ci te pieniądze pożyczyć.

Jeśli inwestorów jest więcej niż potrzebujesz możesz przebierać w ofertach i wybrać najlepsze oprocentowanie. Zresztą zawsze możesz negocjować. Nawet jeśli się nie uda najważniejszym jest aby spłacić zobowiązanie w terminie i w ten sposób podwyższyć swój rating. Następnym razem będziesz mógł na pewno liczyć na więcej i to na lepszych warunkach.

Ile kosztują pożyczki społecznościowe

Pożyczasz bezpośrednio od osób prywatnych, a więc omijasz gros kosztów jakie narzuciłyby Ci inne instytucje finansowe, ale nie oznacza to wcale, że pożyczać będziesz za free. Oprocentowanie Twojej pożyczki będzie tym większe im Ty jako pożyczkobiorca będziesz się jawił inwestorom jako ryzykowny klient. Musisz też wiedzieć, że jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z social lending to najprawdopodobniej będziesz też musiał odprowadzić wyższą prowizję do serwisu.

Choć oczywiście, akurat w tej mierze można polować na dość częste promocje. Grunt to zbudowanie sobie zaufania i nawet skupienia wokół siebie grupki inwestorów, którzy zawsze będą w stanie pożyczyć Ci pieniądze. Wtedy możesz negocjować naprawdę dobre oprocentowanie.

Co ma z tego inwestor?

Satysfakcję z dobrego dealu i pieniądze. Obecne zabezpieczenia takie jak gwarancja zwrotu, albo ubezpieczenie pożyczki pozwoliły zmniejszyć ryzyko strat do minimum. Jeżeli ubezpieczysz pożyczkę zarobisz mniej, ale w razie braku spłaty serwis wypłaci Ci pieniądze, a na siebie weźmie ściganie dłużnika i windykację należności.

Z tego widać, że nie warto być nazbyt pazernym, a wysoka stopa zwrotu z inwestycji przyjdzie sama. Ile można zarobić? Po Internecie krążą już prawdziwe mity. A prawda jest taka, że przy umiejętnym inwestowaniu spokojnie można uzyskać wynik w granicach 10%. Tylko nie zapomnij rozliczyć się z Fiskusem. Podatek to w tym wypadku 18% od Twojego zysku.

3 komentarze

  1. dominik pisze:

    Witam jestem zainteresowany kwota 3000 zł mozliwosc spłaty 400 zł msc zarobki netto 2500 zł . prosze o kontakt

  2. kasia1987 pisze:

    Witam . Jestem zainteresowana kwota 18000 zl . Mam dochód 3000 i umowę o prace na czas nieokreślony. Kwota miwsieczna jaka moge placic to 500 zl . Prosze o pilny kontakt

  3. Edyta279 pisze:

    Witam potrzebuje pilnie na zakup mebli dla dziecka.Moj dochód to 1600 miesiecznie mogę splacac co miesiąc po200 zl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *