Takto pożyczka opinie

Kolejna pożyczka do oceny, to Takto. I nareszcie coś z nieco większego kalibru. W porównaniu do większości firm pożyczkowych takich jak choćby: NetCredit w którym można zaciągnąć do 4000 zł, Pożyczkomat, gdzie maksymalna pożyczka to 1500 zł, czy Vivus w którym można zaciągnąć 3500 zł, w Takto można zaciągnąć do 10 000 zł na kwotę 36 miesięcy. Zobaczymy jakie są warunki zaciągnięcia pożyczki w Takto, zobaczymy też czy firma Takto oferuje pierwszą darmową pożyczkę, aż w końcu czy Takto sprawdza BIK.

Te i inne kwestie tuż poniżej, a zatem do dzieła.

Jaka pożyczka w Takto?

Jak już powyżej wspomnieliśmy, pożyczka w Takto jest oferowana do kwoty 10 000 zł, zaś najniższa możliwa do zaciągnięcia pożyczka to kwestia 500 zł. Jeśli chodzi o okres na jaki można zaciągnąć zobowiązanie, to mówimy tutaj o pożyczce od 3 do 36 miesięcy. Jednak warto pamiętać o tym, że kalkulator zawarty na stronie internetowej, ma jedynie charakter orientacyjny, dlatego ostateczna oferta może się nieco różnić.

takto pożyczka opinie

Zrzut ekranu ze strony https://www.taktofinanse.pl/ z dnia 02.25.2015

 

Kalkulator służy do symulacji raty pożyczki i nie jest elementem oferty w rozumieniu art. 65 Kodeksu Cywilnego. Podane wartości mają charakter orientacyjny.

Pierwsza darmowa pożyczka w Takto

Na stronie internetowej firmy pożyczkowej, nie ma żadnej informacji o tym czy udzielają oni pierwszej darmowej pożyczki, jednak po głębszym przeglądzie firmy, okazuje się że obecnie takiej możliwości nie ma. Być może kiedyś Takto wprowadzi pierwszą darmową pożyczkę, jednak obecnie nawet przy najniższym progu pożyczki, to jest 500 zł na 3 miesiące, zapłacimy miesięcznie ratę w wysokości 290 zł, czyli całkowity koszt wyniesie 870 zł.

Czy to dużo czy mało? Można to rozpatrywać różnie. Warto pamiętać, że pożyczkę rozbijamy na 3 miesiące, a nie na miesiąc tak jak w wielu firmach pożyczkowych.

Czy Takto sprawdza BIK?

czy Takto sprawdza BIKTak. Firma Takto sprawdza BIK, jednak podobnie jak większość firm pożyczkowych, Takto nie podejmuje ostatecznej decyzji na podstawie raportu z BIK. Firma zasięga informacji w BIK, BIG, Erif i paru innych miejscach w których ma dostęp do list kredytobiorców i do ich historii.

Jeśli okaże się, że Twoja historia kredytowa jest zła, to nie oznacza to jeszcze, że nie otrzymasz pożyczki. Wiele zależy od tego co było uznane za negatywne w historii kredytowej, a także istotne jest jakie dany klient ma zarobki. Im wyższe, tym jego scoring lepszy.

WAŻNE: W tym przypadku zaciągnięcie pożyczki i oddane jej na czas zgodnie z zasadami, może skutkować poprawieniem punktacji i historii w BIK, co w przyszłości może się przełożyć na lepsze warunki kredytu bankowego lub kredytu hipotecznego.

Takto pożyczka opinie

Plusem jest na pewno możliwość zaciągnięcia dość wysokiej pożyczki do 10 000 zł, zaś zarówno plusem jak i minusem (zależy dla kogo) jest to, że umowa jest dostarczana przez kuriera, czyli nie dostaniemy pożyczki „od ręki”. Dla jednych do bezpieczeństwo i wygoda, dla innych strata czasu (oczekiwanie na kuriera). Dla wielu plusem jest także stosunkowo długi okres spłaty pożyczki, bo mowa tutaj o 36 miesiącach.

Jeśli chodzi o wady, to pożyczkobiorcy wskazywali na mało informacji zawartych na stronie internetowej. Oczywiście osoby, których wnioski zostały odrzucone, często podawały restrykcyjne zasady przyznawania pożyczek, jednak to już kwestia punktu widzenia.

Jeśli chcesz się podzielić opiniami o firmie, to zamieść w komentarzach Takto pożyczka opinie i opisz swoją przygodę z firmą.

1 Odpowiedź

  1. Dawid pisze:

    Witam. Potrzebuje 5000 tys.zł noga mi się powiela i mam komornika bardzo potrzebuje pomocy finansowej. Bardzo proszę o pomoc..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *