ViaSMS opinie

viasmsFirma pożyczkowa ViaSMS zyskała w ostatnim czasie sporą popularność. W związku z licznymi pytaniami na temat tej firmy, postanowiliśmy udzielić Wam wyczerpujących odpowiedni, dlatego zacznijmy od początku.

Jaka pożyczka w ViaSMS

Jak na firmę chwilówkową, ViaSMS oferuje całkiem przyzwoitą sumę, bo mówimy tutaj o pożyczkach od 100 do 3000 zł na okres od 7 do 30 dni (czyli maksymalnie na miesiąc).

Czy ViaSMS oferuje darmową pożyczkę?

W pewnym sensie tak. Sami zobaczcie:

  • pożyczając 100 zł w ViaSMS na okres do 30 dni oddamy dokładnie 100 zł bez żadnych dodatkowych opłat. I tak do 500 zł. Można zatem powiedzieć, że pożyczka w ViaSMS jest darmowa do kwoty do 500 zł.
  • pożyczając 3000 zł oddamy 3610 zł
  • uwaga! W tym przypadku istnieje jedno ale. Klient z „ulicy” nie otrzyma takiej kwoty za pierwszym razem. Firma musi się do Ciebie przekonać, dlatego 3000 zł można otrzymać dopiero po spłaceniu 4 wcześniejszych pożyczek.

Czy ViaSMS sprawdza BIK, BIG, KRD i inne instytucje?

Jak by to powiedzieć. Ogólnie firmy pożyczkowe mają wgląd do wszystkich tych rejestratorów, ale nie jest powiedziane, ze muszą je brać pod uwagę. Mogą to robić, ale mogą to także zignorować. Jeśli okaże się, że potencjalny klient ma złą historię kredytową, mogą odrzucić jego wniosek, bo na przykład ma nieuregulowane kredyty i pożyczki, zainteresował się nim komornik itd. Wtedy firma pożyczkowa widząc duże ryzyko, zwyczajnie rezygnuje z udzielenia pożyczki.

Natomiast gdy pożyczkobiorca ma złą historię, bo w przeszłości spóźniał się ze spłatą kredytów, to nie oznacza że firma pożyczkowa go odrzuci. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie przez firmy pożyczkowe, także przez ViaSMS.

Jak wziąć pożyczkę w ViaSMS

Najlepiej i najszybciej jest wypełnić wniosek internetowy. To jest rozwiązanie półautomatyczne. Trzeba po prostu czytać i postępować zgodnie z instrukcjami. Będą potrzebne dane z dowodu osobistego i konto na które miałaby zostać wysłana gotówka. Procedury są obecnie upraszczane najbardziej jak to możliwe, aby każdy mógł bezproblemowo taką pożyczkę zaciągnąć.

Opinie o ViaSMS

Opinii jest tyle ile klientów. Jedni są bardziej zadowoleni, inni mniej. Z doświadczenia wiem (jako ekspert branży pożyczkowej), że najwięcej niezadowolonych klientów, którzy mają tendencję do wypisywania złych opinii w internecie, to zazwyczaj tacy klienci, którzy nie przestrzegali zasad umowy, za co zostali ukarani, a następnie są rozgoryczeni. Jeśli ktoś miał termin spłaty co 30 danego miesiąca, a spóźnia się już ponad miesiąc, to nie powinien się dziwić, że firma chce odzyskać swoje pieniądze, dlatego wysyła monity i ponaglenia.

W ViaSMS masz proste zasady, prosty kalkulator wyliczania kosztów, a w razie czego wystarczy dokładnie przeczytać regulamin. Jeśli nie masz pewności co do jakiegoś punktu regulaminu, możesz zapytać o to w komentarzu poniżej (odpowiem najszybciej jak to możliwe).

A teraz pozostaje życzyć udanej pożyczki i podzielenia się opiniom o ViaSMS (opinie o ViaSMS mile widziane w komentarzach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *