Provident opinie

Provident logoDziś o firmie, którą prawdopodobnie wszyscy znają. Opinie na jej temat są tak skrajne, jak skrajni potrafią być klienci, jednak jedno trzeba jej przyznać – Provident rządzi w polskiej sferze pożyczek gotówkowych. Jest prawdopodobnie jedną z najstarszych o ile nie najstarszą firmą tego typu. Działa od 1997 roku, czyli już prawie 20 lat na polskim rynku. Firma zawdzięcza swój sukces także wsparciu międzynarodowemu (działa w wielu krajach), jej akcje można znaleźć także na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, oraz na London Stock Exchange.

Ciekawostka o Providencie

Spółka International Personal Finance czyli właściciel marki Provident, ma swoje początki już w roku 1880, czyli można powiedzieć że na międzynarodowym rynku działa już od ponad 100 lat, niedługo będzie 150.
Przez lata działania Providenta na polskim rynku, firma otrzymała mnóstwo prestiżowych nagród, między innymi:

Niektóre z najważniejszych nagród przyznanych przedsiębiorstwu w ostatnich latach:

  • Perły Polskiej Gospodarki (sektor bankowy i ubezpieczenia), 2 miejsce,

  • Dobra Marka (tytuł przyznawany w oparciu o badania opinii),

  • Najlepszy Pracodawca, 2 miejsce w kategorii „przedsiębiorstwa XXL”

  • Top Employers,

  • Inwestor w Kapitał Ludzki,

  • Certyfikat OHSAS 18001 z zakresu Zarządzania Zdrowiem i Bezpieczeństwem Zawodowym,

  • I wiele innych.

Ile można pożyczyć w Providencie?

Obecnie jest to kwota od 300 zł – 10 000 zł. Podczas gdy większość firm pożyczkowych pożycza pieniądze na kwoty od 50 zł do powiedzmy 3000 zł (to taka górna półka), Provident oferuje znacznie więcej.

Czy taka pożyczka jest droga? Pewnie wielu z Was by się nie spodziewało, ale przy pożyczce 10 000 zł, na okres 90 tygodni, czyli 22 miesięcy (rok i 10 miesięcy), łączna suma jaką spłacimy to 14 625,27 zł. Można powiedzieć, że jest to koszt pożyczki porównywalny do kredytów gotówkowych w bankach.

Czy Provident sprawdza BIK?

Tak, Provident sprawdza BIK, Provident sprawdza BIG, ERIF i kila innych miejsc z których może dowiedzieć się o Twojej historii kredytowej. Nie znamy dokładnie wytycznych na jakie zwraca uwagę firma, jednak z całą pewnością wiadomo, że zła historia kredytowa spowodowana „małymi przewinieniami typu” nieregularne spłacanie zobowiązań, NIE przekreśla klienta w Providencie. Mają niepisaną zasadę, że jeśli Twoja historia NIE jest skandaliczna, to otrzymasz od nich pożyczkę, ale wiele zależy przede wszystkim od zarobków.

Czy Provident ma pierwszą darmową pożyczkę?

Przy tak dobrej ofercie, firma Provident nie musi aż tak bardzo zabiegać o nowego klienta. Ma tysiące stałych klientów, którzy biorą u nich pożyczki od wielu lat. To nie wymusza na firmie dostosowywania kolejnych opcji pozyskiwania klientów. Provident ma ten plus, że możesz rozłożyć pożyczkę nawet na rok (w większości firm pożyczkowych to niedopuszczalne, a jeśli nawet, to bardzo drogie).

Tutaj przy pożyczce 1000 zł na rok, nasza rata miesięczna wyniesie 113,90 zł, a całkowity jej koszt to 1 366,15 zł

Provident opinie

Opinie o Providencie są tak różne, jak różni są klienci – o czym już wspominaliśmy. Jeśli chcesz podzielić się swoimi opiniami na temat Providenta, to koniecznie dodaj swoją opinię w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *