Vivus opinie

logo_plZnana firma pożyczkowa, która w ostatnim czasie zrobiła niemałe zamieszanie na rynku pożyczkowym, wprowadzając między innymi pierwszą darmową pożyczkę (tak, to właśnie jest wyczyn pożyczki w Vivusie). Dziś opowiemy sobie co nie co na temat pożyczki w firmie Vivus, będą nie tylko opinie o Vivus, ale przede wszystkim odpowiedzi na pytania takie jak – ile można zaciągnąć u nich pożyczki, czy pierwsza pożyczka jest faktycznie darmowa (czy może to jakiś chwyt marketingowy), czy sprawdzają BIK, a także jakie są o nich ogólne opinie. Zatem do dzieła.

Ile można zaciągnąć pożyczki w Vivus

Gdy zaczynali swoją działalność na polskim rynku, była to kwota 1000 zł, później wzrosła do 1200 zł, zaś już dziś można zaciągnąć w Vivus do 3500 zł, czyli całkiem ciekawa kwota jak na firmę pożyczkową. Całość można wziąć na okres 30 dni. Jednak jest małe ale… Aby zaciągnąć pożyczkę z wyższej półki cenowej, czyli 3500 zł, Vivus musi Ci najpierw zaufać, dlatego nie będzie to jako pierwsza pożyczka, a dopiero jako piąta. Podobnie działa opisywana przez nas Smart pożyczka.

Czy pierwsza pożyczka w Vivus jest faktycznie darmowa?

Gdy firma wchodziła na rynek i oferowali darmowe 1000 zł, ludzie za wszelką cenę starali się znaleźć jakąś lukę, jakiś minus, jakąś opłatę. Przecież to nie możliwe, że firma pożyczkowa działa za darmo. Jak to 1000 zł bez żadnej prowizji i bez żadnej opłaty? Może jakaś opłata przygotowawcza, może jakaś opłata weryfikacyjna? Chociaż 50 zł? Nie? Może 10 zł? A może chociaż 1 zł?

NIE! Pierwsza pożyczka w Vivus była darmowa do kwoty 1000 zł, teraz jest darmowa do 1400 zł. Przychodzisz, składasz wniosek i pożyczając 1400 zł, oddajesz dokładnie tyle samo. Nie warto doszukiwać się jakiś kombinacji, gdyż naprawdę takich nie ma.

Dopiero od drugiej pożyczki powyżej 1400 zł, zapłacimy prowizję (najniższa prowizja to 203 zł).

pożyczka Vivus

Zrzut ekranu ze strony vivus.pl z dnia 18.02.2015

 

Czy Vivus sprawdza BIK?

Z tym na 100% nie wiadomo. Informacja oficjalna jest taka, że Vivus sprawdza BIK, BIG i KRD, jednak w społeczności internetowej pojawiły się informacje jakoby osoby mające złą historię kredytową, otrzymały pożyczkę w Vivus. Jaki z tego wniosek? Nie wiadomo co dokładnie sprawdza Vivus i jeśli masz „tylko” złą historię kredytową, nie wisi nad tobą komornik, to jest szansa, że otrzymasz pożyczkę, dlatego warto złożyć wniosek.

Opinie o Vivus

Firma Vivus cieszy się raczej dobrą opinią wśród klientów firm pożyczkowych, co można stwierdzić po sprawdzeniu pierwszego lepszego forum o tematyce pożyczkowej. Mnóstwo pozytywnych opinii na temat firmy Vivus, świadczy o tym, że firma podchodzi do klientó poważnie, ma ciekawą ofertę i działa zgodnie z prawem i etyką. To chyba tyle jeśli chodzi o podsumowanie Vivusa.

Zapraszamy Cię do podzielenia się opiniami na temat firmy Vivus. Jeśli zdarzyło Ci się zaciągać u nich pożyczkę, to opowiedz nam o tym w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *