Smart pożyczka opinie

logoKolejną firmą pożyczkową o której chcielibyśmy opowiedzieć, jest Smart pożyczka. Dowiemy się dziś czy Smart pożyczka sprawdza BIK, jakie właściwie pieniądze można u nich zaciągnąć, na jaki okres czasu można wziąć pożyczkę jakie są opinie o Smart pożyczka. Dlatego wszystkich zainteresowanych pożyczkobiorców, serdecznie zapraszamy do lektury.

Na jaką kwotę można zaciągnąć pożyczkę w Smart pożyczka?

Gdy wejdziemy na ich stronę główną, to zobaczymy że pożyczki jakie są tam oferowane, zawierają się w kwocie od 200 – 2000 zł. Na pierwszy rzut oka zwyczajna oferta pożyczkowa w średnim przedziale możliwości finansowych jeśli chodzi o wysokość udzielanej pożyczki. Jednak trzeba się nieco dokładniej przyjrzeć, żeby zobaczyć różnicę.

Otóż aby wziąć pożyczkę z najwyższego progu, czyli 2000 zł, trzeba na początek wziąć kilka mniejszych pożyczek, a dokładnie 5 pożyczek. Są to pewnego rodzaju progi, gdzie pierwszy jest progiem 600 zł i większej pożyczki nie możemy wziąć, drugi od 700 do 1100 zł i trzeci i czwarty próg to pożyczka powyżej 1100 zł, piąty próg to  powyżej 1600 zł i dopiero później możemy wziąć 2000 zł pożyczki.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy taka forma jest korzystna dla klienta i czy przede wszystkim jest atrakcyjna dla klienta, jednak sądząc po popularności firmy Smart pożyczka, można się spodziewać, ze zainteresowanie mają duże.

Czy pierwsza pożyczka w Smart pożyczka jest darmowa?

Tak. Właśnie kwota z pierwszego progu do 600 zł jest pożyczką darmową. Nie zapłacimy prowizji, która wynosiłaby 179 zł, czyli pożyczając 600 zł, do oddania mamy dokładnie tyle samo. Dopiero przy pożyczce 700 zł, zapłacimy prowizję 209 zł czyli do oddania będzie łącznie 909 zł.

Przy pożyczce 2000 zł (czyli piątek z kolei) prowizja wynosi 549 zł, czyli łącznie do oddania będzie 2549 zł.

Czy Smart pożyczka sprawdza BIK?

Z oficjalnych informacji wynika, że firma Smart pożyczka NIE sprawdza danych z BIK, a jeśli nawet ma do nich dostęp, to nie egzekwuje ich tak surowo jak robią to banki. Podobnie jest z BIG, KRD i innymi rejestratorami i informacjami o kredytobiorcach. Gwarantują szybką odpowiedź na nadesłany do nich wniosek.

Plusy i minusy – opinie o Smart pożyczka

Największym minusem jest dość skomplikowany system zaciągania wyższych kwot pożyczki w Smart pożyczka. Jeśli ktoś chce zaciągnąć kwotę 2000 zł i zgadza się z wszystkimi warunkami, to często nie rozumie dlaczego właściwie musi przechodzić przez wszystkie te procesy wcześniejszych pożyczek.

Kolejnym minusem jest infolinia, która rzekomo nie działa w weekendy, jednak tę informację warto zweryfikować osobiście.

Największym plusem jest to, że całą pożyczkę można zaciągnąć przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, telefonowania czy czegokolwiek. Całą procedurę wykonujemy online, następnie weryfikujemy swoje dane osobowe – także online (poprzez przelew na konto) i pieniądze otrzymujemy, a także spłacamy także za pośrednictwem internetu. Wielu ludzi ceni sobie dyskrecję, dlatego ta opcja wydaje się dla nich interesująca.

A co Ty sądzisz o Smart pożyczka? Zapraszamy do podzielenia się opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *